Informacje o firmie

Freshworks przyśpiesza i ułatwia firmom proces wprawiania ich klientów i pracowników w zachwyt. Osiągamy to poprzez świeże podejście do budowania i dostarczania oprogramowania jako usługi, które oferujemy po niewygórowanej cenie, jest szybkie w implementacji i zaprojektowane z myślą o użytkowniku końcowym. W przeciwieństwie do istniejącego oprogramowania, firma Freshworks tworzy rozwiązania technologiczne sprawdzające się u każdego, usprawniające pracę działów IT, obsługi klienta, sprzedaży, marketingu i zasobów ludzkich, a także budzące podziw klientów.

Ponad 50 000 firm korzysta z SaaS firmy Freshworks, chcąc zapewnić lepszą obsługę klienta (CX, CRM) i usprawnić pracę personelu (ITSM, HRSM).

Podróż Freshworks

Dekada demokratycznego zachwytu
2010
Założyciele firmy, Girish Mathrubootham i Shan Krishnasamy, przystępują do pracy nad stworzeniem przyjaznego dla użytkownika oprogramowania do obsługi klienta opartego na chmurze. Następuje oficjalne wdrożenie rozwiązania Freshdesk.
2011
Freshdesk pozyskuje pierwszą pulę finansowania o wartości 1 mln dolarów od firmy VC Accel i zdobywa pierwszego klienta, którym jest Atwell College z Australii.
2012
Freshdesk zdobywa drugą pulę finansowania, wartą 5 mln dolarów, od nowojorskiej firmy inwestycyjnej Tiger Global Management i Accel.
2015
Freshdesk przejmuje 1CLICK.io, Konotor i Frilp.
2016
Freshdesk ogłasza wprowadzenie na rynek swojego drugiego dziecka — Freshsales, będącego produktem CRM.
2017
Freshdesk Inc. przekształca się we Freshworks Inc
2018
Freshworks przekracza kwotę 100 mln dolarów stałego rocznego przychodu; wprowadza na rynek pakiet wieloproduktowy Freshworks 360.
2019
Freshworks jest ujmowana w trzech raportach Gartner Magic Quadrant w segmencie Customer Engagement Software i trafia na 40. miejsce na liście Forbes Cloud 100 trzeci rok z rzędu.
2020
Freshworks przekracza sumę 200 mln dolarów rocznego stałego przychodu i zostaje obwołana jedyną „firmą wizjonerską” w raporcie Gartner MQ w segmencie CRM Customer Engagement Center, zajmuje 16. miejsce na liście Forbes Cloud 100 list.
2021
Freshworks przekracza kwotę 300 mln dolarów rocznego stałego przychodu i zachowuje tytuł „firmy wizjonerskiej” w raporcie Gartner MQ w segmencie CRM Customer Engagement Center w kolejnym roku.